در ۳۱ ماه مه، همراه با رونمایی از پرچمدار شیائومی، این تولید کننده همچنین یک دستبند هوشمند جدید را رونمایی کرد. پس از گذشت دو سال از راه اندازی دومین نسل Mi Band یعنی می بند ۲، شاهد یک مدل اصلاح شده به نام می بند ۳ شیائومی بودیم. در حالیکه بسیاری فکر می‌کنند هیچ تغییری در این نسل جدید صورت نگرفته و هر دو مدل دارای طراحی بندهایی یکسان با بدنه‌‌ای قابل جدا شدن هستند، با این حال تفاوت‌های واقعی‌ای بین این دو مدل وجود دارد. علاوه بر این، شرکت همچنان در حال کار بر روی پیشرفت دستبند جدید است. بدین صورت که اولین به روز رسانی‌اش را در تاریخ ۱۹ ژوئن در اختیار کاربران قرار داد. این آپدیت امکان ساکت کردن گوشی از طریق می‌بند را به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر تایید رسمی‌ای مبنی بر وجود یک ویژگی جدید که در راه است، موجود می‌باشد. ویژگی جدید حالت شب است.

توجه: در واقع، این تاییدیه ذکر نکرده که می بند ۳ این عملکرد را دریافت می‌کند، اما دلایل بسیاری وجود دارد که فکر کنیم ویژگی جدید Night Mode را ابتدا این مدل دریافت می‌کند.

می بند ۳ شیائومی دارای صفحه نمایشی بزرگتر است که از عملیات لمسی نیز پشتیبانی می‌کند. همانطور که به خاطر دارید، در مدل قبلی، امکان برقراری ارتباط با بند تنها از طریق یک دکمه فرمان بر روی صفحه و از طریق برنامه Mi Fit امکان پذیر بود. این موضوع به سادگی به این معنی است که صفحه نمایش جدید به تولید کننده اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های پیشرفته‌تری را توسعه داده و آنها را به ویژگی‌هایی نهایی تبدیل کند. متاسفانه، این شرکت مشخص نکرده است که آیا ویژگی حالت شب فقط به Mi Band 3 تعلق می‌گیرد یا دیگر می‌بندها نیز از آن بهره می‌برند.

در عین حال، کمبود اطلاعات باعث می‌شود که ما با فرضیه‌های خودمان دست و پنجه نرم کنیم. اول اینکه، حالت شب اجازه خواهد داد که دستبند هوشمند در دو آپشن کار کند. یکی از آنها باید پس از غروب خورشید فعال شود، در حالی که دومی پس از طلوع آفتاب شروع به کار کند. دومین فرض این است که این ویژگی باید به Mi Band 3 شیائومی (و دیگر دستبندهای هوشمند) کمک کند تا روشنایی صفحه نمایش را به طور خودکار برای داشتن دیدی بهتر تحت شدت نورهای مختلف، تنظیم کند. علاوه بر این، همچنین ممکن است یک تابع تنظیمی بر اساس این عملکرد برای رسیدن به پایداری اثر بهینه، صورت بگیرد.

منبع

X